مختصری درباره بازاریابی استارتاپ

نوشته شده توسط مرد پارسی در . ارسال در کسب وکار و بازاریابی

آیا شما نیز استارتاپی دارید و درباره بازاریابی و تبلیغات اطلاعات کمی دارید؟ یا تصمیم به راه اندازی پروژه ایی استارتاپی گرفته اید ولی درباره بازاریابی آن اطلاعاتی ندارید؟ این مطلب را بخوانید

مسلما یکی از مهمترین مواردی که در راه اندازی و پیشبرد استارتاپ ها باید مورد توجه قرار گیرد، بحث بازاریابی و تبلیغات است. موفقیت محصول یا برند شما تنها به ایده و پیاده سازی فنی خوب وابسته نیست بلکه بازاریابی، تبلیغات و استراتژی خوب نیز واجب، لازم و تعیین کننده است.

در ابتدا بدانید که این بحث گسترده و تخصصی است و پیشنهاد می شود در صورتی که اطلاعات و تجربه کافی ندارید حتما از یک کارشناس بازاریابی و تبلیغات کمک بگیرید. اما بد نیست اطلاعات مختصری نیز داشته باشید که امیدواریم با خواندن این مطلب تا حدودی با برخی از مباحث این تخصص آشنا شوید.

در بازاریابی و تبلیغات استارت آپم به چه مواری توجه کنم؟

برندینگ

برند سازی (برندینگ)
از برندسازی غافل نشوید چرا که بخش مهمی است. ابتدا لازم است مشخص کنید ویزگی های منحصر به فرد محصول شما چیست. تمایز و برگ برنده شما در مقابل رقبا چه مواردی است. پس لازم است رقبا را بررسی و آنالیز کنید. از لوگو جذاب ولی ساده استفاده کنید و توجه کنید برند و لوگو محصول شما هرچقدر دور از مفهوم محصول شما باشد، هزینه بیشتری بابت معرفی آن خواهید پرداخت. یادتان باشد که برند سازی صحیح یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در جذب مشتری و فروش شماست.

مشخص کردن هدف
هدف خود را از تولید و ارائه محصولتان مشخص کنید. به عنوان مثال آیا قرار است مشکل اساسی از کاربر خود حل کنید؟ ویا کارها و پروسه انجام کاری را ساده سازی کرده اید؟
مشخص کردن هدف به بازاریابی و تبلیغات شما جهت داده و شما را در کانال مشخصی قرار می دهد. همچنین هزینه های زمانی و مالی شما را کاهش می دهد.

تعیین استراتژی نو و خلاق
برای بازاریابی و تبلیغات خود به استراتژی نیاز دارید. یک راه این است که از استراتژی شرکت های بزرگ الگو برداری کنید. ویا می توانید با شناخت بازار و محصول خود و هدف گذاری که مشخص کرده اید استراتژی خود را تعیین کنید اما بهتر است از نوآوری و خلاقیت نیز استفاده کنید چرا که بازار رقابتی است و خلاقیت و نوآوری می تواند برگ برنده شما باشد.

مشتریان هدف را مشخص کرده و بشناسید
چرا تعیین و شناخت مشتری هدف مهم است؟ چون شما محصول را بر اساس نیاز مشتری تولید می کنید. درنتیجه مهم است که مشتری شما از چه جنس است، چه نیازهایی دارد، چه نوع تبلیغاتی برایش موثر است و به چه نوع اطلاعاتی از محصول نیاز دارد. شناخت مشتری راه را برای تولید و نحوه ارائه محصول هموار و مشخص می کند. بطور خلاصه سعی کنید مشتری را درک کنید. از خود بپرسید چرا مشتری شما باید محصول شما را انتخاب یا خریداری کند؟. از طرفی سعی کنید به نیازهای مشتری از طریق بازخوردهایی که از آنها می گیرد توجه کرده و به درخواست های آنها اهمیت دهید. این روش به اعتماد و وفاداری مشتری شما کمک شایانی خواهد کرد.

هدف گذاری

بازاریابی در شبکه های اجتماعی
نقش شبکه های اجتماعی در زندگی روزمره مردم بر کسی پوشیده نیست. بسیاری از ما زمان قابل توجهی را به خواندن مطالب این شبکه ها اختصاص می دهیم. که این خود دلیلی بر لزوم توجه شما به این بخش است. سعی کنید از طریق این شبکه ها با مشتریان و کاربران خود تعامل برقرار کنید. نتایج و بازخوردهای کاربران را تحلیل کنید. شبکه های اجتماعی نه تنها می توانند مکانی برای اطلاع رسانی شما قلمداد شوند، بلکه مکانی برای پاسخ به سوالات آنها نیز هستند.

پشتیبانی
پشتیبانی خوب، می تواند دلیلی بر انتخاب محصول شما توسط مشتری باشد. مشتری ویا کاربر به واسطه یک پشتیبانی خوب به برند و محصول شما اعتماد کرده و از این پس وفادار خواهد بود چرا که مطمئن است برای تمامی سوالات و مشکلاتش درباره محصول پاسخ مناسبی دریافت می کند. برای اطلاع بیشتر درخصوص پشتیبانی پیشنهاد می شود مطلب  روش ها و ابزارهای پشتیبانی محصول و وبسایت که در وبسایت ساپوآنلاین منتشر شده را مطالعه کنید.

 بازاریابی

تبلیغات
همانطور که می دانید روش های متنوعی در زمینه تبلیغات وجود دارد. با توجه به مطالب گفته شده و کمی خلاقیت می توانید از روش های مختلف و ترکیبی در امر تبلیغات استفاده کنید. اما در حالت کلی به چند پیشنهاد که در ادامه مطلب می آید توجه کنید

1- فایل های تصویری متحرک
امروزه از ویدیو ها در تبلیغات استفاده زیاد و متنوعی می شود. این روش تبلیغ برای مخاطب جذاب بوده و اطلاعات زیادی را در مدت زمان کوتاه منتقل می کند. همچنین نتایج بررسی ها نشان می دهد که مخاطبین تمایل بیشتری به مشاهده ویدیوها نسبت به خواندن نوشته ها دارند. شما می توانید از ویدیوها برای تبلیغ و معرفی امکانات و قابلیت های محصول خود استفاده کنید ویا برای آموزش و راهنمای استفاده از محصول فایل ویدیویی تهیه کنید. اگر بودجه ساخت تیز و فیلم های آموزشی را ندارید می توانید با چند اسلاید ساده اقدام به تولید ویدیو نمایید. کافیست کمی خلاقیت و نوآوری به خرج دهید.

2- تولید محتوا
مطالب تولید شده در ارتباط با محصول شما به مشتری چند خاصیت دارد. اول اینکه می توانید آنها را در وبسایت خود قرار داده و تعداد صفحات وبسایتتان را افزایش دهید. دوم اینکه موتورهای جست و جو مانند گوگل و بینگ شما را یافته و در نتایج جستجو خود نمایش می دهند، درصورتی که استفاده از کلمات کلیدی را در تهیه این مطالب فراموش نکنید ودر نوشتن مطلب توجه کنید که مطلب برای خواننده جذاب و مفید بوده و پاسخ سوالات و نیازهای آن را بدهند. همچنین می توانید در تهیه مطالب خود از عکس های مرتبط و اینفوگرافی ها یا سایر المان های گرافیکی استفاده کنید. محتوا، در دراز مدت نتایج خوبی خواهد داد.

3- بازاریابی دیجیتال یا بازاریابی سنتی؟
پیشنهاد ما استفاده از هر دو روش است. اما اینکه از کدام روش بیشتر استفاده کنید بستگی مستقیم به نوع مشتری هدف، نوع محصول، فرهنگ جامعه بازار شما و میزان دسترسی به اینترنت بازار هدفتان هم در انتخاب بازاریابی دیجیتال یا سنتی تاثیر گذار است. ولی پیشنهاد می شود از ابزارها و فرصت های هر دو روش استفاده کنید. بازهم تاکید می کنیم بازار کسب و کار امروز، عرصه رقابت است.
بازاریابی ابزار ها و روش های دیگری از جمله توجه مستمر به سئو، تبلیغات ایمیلی، بازاریابی شبکه ایی، تبلیغات مختلف گوگل، تبلیغات کلیکی و... را دارد. برای موفقیت و رقابت نفس گیر با رقبا لازم است با توجه به محصول و مشتری هدف همه یا بخشی از روش های محتلف بازاریابی را امتحان کنید. فراموش نکنید که رقابت در دنیای امروز مانند دوی ماراتن است، پیوسته و خستگی ناپذیر ادامه دارد. امیدواریم در این رقابت پیروز باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید