راه هایی برای افزایش تعداد مشترکین ایمیل های کسب و کار شما

نوشته شده توسط مرد پارسی در . ارسال در کسب وکار و بازاریابی

احتمالا اهمیت تعداد دریافت کننده گان ایمیل های تبلیغاتی برای هیچ مدیر وبسایت یا مدیر کسب و کار پوشیده نیست، درحالی که استفاده از ایمیل و چک کردن آن به عادتی روزانه برای ما تبدیل شده است.
ارسال ایمیل روشی قدرتمند و کاربردی است اگر لیست موفق و تجربه لازم در بازاریابی ایمیل داشته باشید. حتما می دانید که امروزه رقابت بر سر روش های تبلیغات و بازاریابی مخصوصا تبلیغات دیجیتال نفس گیر و از اهمیت ویژه ایی برای کسب و کار شما برخوردار است.

شاید پیشنهاد شما برای تبلیغات و بازاریابی، استفاده از شبکه های اجتماعی است چرا که بواسطه فالوورهایی که دارید و پست یا مطالبی که به راحتی به اشتراک می گذارید می توانید تبلیغات موثری داشته باشید. البته پیشنهاد شما خوب است، بازاریابی و تبلیغات در رسانه های اجتماعی برای کسب و کار و وبسایت شما مهم است اما هنوز به اندازه یک لیست ایمیل خوب و قوی بازده ندارد چون بر اساس آمار، 44درصد مردم دنیا ایمیل های خود را 1 تا 3 بار در روز چک می کنند.
با ارسال ایمیل شما هر زمان می توانید هر نوع مطلب از جمله معرفی محصول جدید، اعلام انتشار مطلب جدید در وبسایتتان و یا تبلیغ فروش خود را همانند یه دعوتنامه یا اطلاع رسانی رسمی به ایمیل کاربران و یا مشتریان خود ارسال کنید. حتی می توانید به صورت اختصاصی و به نام هر شخص ایمیل را ارسال کنید که این روش یک استراتژی موثرتر و مفید تر از یک پست در شبکه های اجتماعی است.
افرادی که در لیست ایمیل شما هستند بزرگترین طرفداران شما هستند، به این معنی که آنها احتمال بیشتری برای تبدیل شدن به مشتریان را دارند. اگر شما بتوانید لیست ایمیل های خود را رشد دهید و آن را با کاربران فعال پر کنید، به رشد کسب و کار خود کمک زیادی کرده اید. اما چگونه مردم را متقاعد کنید تا آدرس ایمیل خود را در اختیار شما بگذارند؟
با ترکیب بعضی از استراتژی هایی که در ادامه مطلب به شما توصیه می شود، می توانید یک لیست ایمیل قوی ایجاد کنید و در کسب و کار خود رونق ایجادکنید.

اگر آماده هستید که لیست ایمیل خود را به ابعاد جدید گسترش دهید، نکات زیر را بخوانید:

 

بازدیدکننده را جذب کنید
مردم عاشق گرفتن هدایای رایگان هستند، به همین دلیل هدیه دادن می تواند لیست ایمیل های شما را به طور چشمگیری افزایش دهد. کاربران حاضرند در مقابل یک هدیه ارزشمند یا مفید رایگان، آدرس ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهند.

هدیه هایی که می دهید می توانند راهنماهای PDF، چک لیست ها، کتاب های الکترونیکی کوچک، برگه های حاوی اطلاعات مفید، قالب های گرافیکی، تقویم ها و موارد دیگر باشند.
برای دریافت آدرس ایمیل و ارسال هدیه می توانید از پاپ آپ ها در وبسایت خود استفاده کنید. برای ساختن سریع و آسان پاپ آپ می توانید از افزونه ساز استفاده کنید. با افزونه ساز به سادگی یک پاپ آپ ساخته که در آن کاربر آدرس ایمیل را وارد می کند و پس از ثبت، لینک دانلود هدیه -که در افزونه ساز تعریف کرده اید- ایمیل خواهد شد. همچنین می توانید رفتار این پاپ آپ را تعریف کنید. مثلا به محض ورود کاربر به وبسایت شما، نمایش داده شود. یا پس از مرور کردن درصد مشخصی از صفحه و...

پیشنهاد ما اینست که از پاپ آپ هنگام خروج استفاده کنید. این پاپ آپ ها قبل از خروج کاربر نمایش داده می شوند. این رفتار پاپ آپ از سایر رفتارها به روزتر و موثر است. از قابلیت جالب افزونه ساز اینست که آمار بازدید پاپ آپ و موارد مفید دیگر را به شما نمایش می دهد.
به خاطر داشته باشید که در ساختن پاپ آپ از گرافیک و نوشته های جذاب و گیرا استفاده کنید.

 

ساختن صفحه فرود
ساختن یک صفحه فرود اختصاصی برای تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت به مشترکین ایمیل، لیست شما را افزایش خواهد داد. صفحات فرود که تنها روی یک

 Call-to-action تمرکز می کنند،به این دلیل انتخاب مناسبی است که هیچ چیز دیگری در صفحه وجود ندارد تا کاربر را منحرف کند و دقیقا اطلاعات مورد نیاز کاربر را ارائه می کند. در نتیجه احتمال ثبت آدرس ایمیل کاربر را بسیار افزایش خواهد داد.

 

نمایش نظرات کاربران و مشترکین ایمیل ها
نمایش نظرات کاربران شما در خصوص محصولات و یا در خصوص هدایای رایگانی که به واسطه ثبت آدرس ایمیل برای آنها ارسال کرده اید، باعث افزایش ثبت نام کنندگان خواهد شد. چرا که اگر هدایا و محصولات مفید و جالبی ارائه کرده باشید، سایر بازدیدکنندگان را تشویق به اشتراک در خبرنامه ایمیلی شما خواهد کرد.

سعی کنید خدمات و محصولات جذاب و مفید ارائه کنید، برای مشتریان و مشترکین خود هدایای مفید مانند فایل های راهنما و... ارسال کنید، نظرات آنها را منتشر کنید.

 

تشویق به مشترک شدن در لابه لای مطالب وبسایت
وقتی بازدیدکننده درحال خواندن مطالب وبسایت شماست، به این معنی است که برند، محصول و یا مطلبی که منتشر کرده اید برای اون جذاب است. پس در حین خواندن مطالب، زمان مناسبی است تا او را به مشترک شدن در لیست ایمیل خود دعوت کنید. در این لحظه است که بازدیدکننده راحت تر متقاعد خواهد شد تا از سایر مطالب و خدمات شما در ایمیل خود نیز استفاده کند.

همچنین در این روش کاربران خوشحال خواهند شد که شما راهی برای ارسال مطالب مفید دیگر در نظر گرفته اید.

 

افزایش لیست خود به واسطه شبکه های اجتماعی
برای تبلیغ خبرنامه های ایمیلی خود صرفا به وبسایت بسنده نکنید. در شبکه های اجتماعی مختلف و با توجه به قابلیت های هرکدام می توانید با ایجاد یک پست و یا یک توییت بازدیدکننده را متقاعد کنید که مشترک ایمیلی شما شود.

از مزیت این روش این است که حتی می توانید بازدیدکننده ایی که وبسایت شما را هرگز ندیده است را نیز جذب کنید.

فراموش نکنید از همه ابزارها و امکانات شبکه های اجتماعی مانند هشتگ ها و... برای جذب استفاده کنید.

 

پاسخ به نظرات کاربران در خصوص محصول یا مطالب وبسایت
به نظرات کاربران و بازدیدکنندگان پاسخ دهید. از آنها بابت ارسال نظراتشان تشکر کنید. از ابزارهایی استفاده کنید که پاسخ شما را به ایمیل کاربر ارسال کند و ارتباط خود را با او به واسطه ایمیل گسترش دهید. با این کار به کاربر خود و نظر او اهمیت داده و باعث ایجاد حس توجه به کاربران می شود. در نتیجه احتمال تمایل به ارتباط ایمیلی با این روش ایجاد خواهد شد.

 

دوره آموزشی رایگان ایمیلی برگزار کنید
کاربران در مقابل دوره آموزشی رایگان و مفید، به راحتی آدرس ایمیل خود را در اختیار شما قرار خواهند داد. یک دوره آموزشی که برای مخاطبان جذاب و کاربردی است و البته شما نیز در آن تخصص دارید ایجاد و به صورت هفتگی یا روزانه برای آنها ارسال کنید. کمتر کسی این موقعیت را از دست خواهد داد.

برای اطلاع رسانی دوره آموزشی می توانید از قراردادن پاپ آپ در صفحات وبسایت خود استفاده کنید. با افزونه ساز به راحتی و سریع می توانید این پاپ آپ را ساخته و در صفحات وبسایت خود قرار دهید.

 

استفاده از فرم تماس در وبسایت

با استفاده از فرم تماس کاربران شما می توانند هر زمان که تمایل دارند با شما ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را بپرسند. در این فرم می توانید آدرس ایمیل را از کاربر گرفته به همین سادگی لیست ایمیلی خود را افزایش دهید.

­­­­وبینار برگزار کنید

برگزاری وبینار یکی دیگر از راه های عالی برای رشد لیست ایمیل شما است و همچنین خودتان را به عنوان متخصص در رشته خود نیز معرفی می کنید. اگر مطالبی با ارزش یا آموزش های کاربردی داشته باشید تا با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید، آنها نیز تمایل خواهند داشت که در این وبینارها شرکت کنند. برای ثبت نام در وبینار از مخاطبان بخواهید آدرس ایمیل خود را ثبت کنند.
 ابزارهای زیادی در وب برای برگزاری وبینار وجود دارند تا شما به سادگی وبینار خود را برگزار کنید. کافیست یک جستجوی ساده انجام دهید.

 

در وبسایت خود مسابقه یا نظر سنجی برگزار کنید

مردم دوست دارند در مسابقات و رقابت های سرگرم کننده شرکت کرده ویا نظرسنجی کنند تا صدای آنها را شنیده شود. برگزارکردن مسابقه در سایت، یک راه جذاب و جالب برای تشویق بازدیدکنندگان وب سایت شما برای ثبت نام لیست ایمیل شما است. همچنین به واسطه این روش می توانید بیشتر در مورد مخاطبان هدف خود بیاموزید و کاربران را در وب سایت خود بیشتر نگه دارید.
 با کمی خلاقیت می توانید مسابقات جالبی پیاده سازی کنید یا با کمی بررسی نظرسنجی های مفید و کاربردی ایجاد کنید. مسلما برای شرکت در مسابقه یا نظر سنجی کاربران می بایست آدرس ایمیل خود را وارد کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید