انواع روش های ساخت وبسایت به زبان ساده- بخش اول

نوشته شده توسط مرد پارسی در . ارسال در کسب وکار و بازاریابی

در دنیای امروز شیوهای مختلف ارتباط به سمت فضای وب کشیده شده است و در سالهای اخیر فعالیت کسب و کارها نیز در دنیای مجازی وب رشد قابل توجهی داشته است. برخی از آنها از پایه در وب شکل گرفته اند و به صورت آنلاین خدمات خود را ارائه می دهند و برخی از کسب و کارهای سنتی با حفظ مکان فیزیکی خود جایی در وب به خود اختصاص داده اند. از فروشگاه های مختلف تا دفاتر و شرکت ها با ساخت وبسایت و فعالیت در شبکه ها و رسانه های اجتماعی، نوع جدیدی از بازاریابی و جذب مشتری را تجربه می کنند و بعضا در کنار رقابت تجاری فیزیکی در دنیای وب به رقابت می پردازند.

 هر کسب و کاری برای حضور و فعالیت در دنیای وب نیاز به یک وبسایت دارد. وبسایت یا همان به اصطلاح عامیانه سایت، فضا و مکانی برای انواع فعالیت شما و کسب و کار شما در محیط وب است بنابراین سایت ها می توانند نقش فروشگاه یا دفاتر و شرکت ها را به صورت مجازی بازی کنند. یک سایت باید بر روی یک کامپیوتر از نوع سرور ساخته شود. سرورها در فضاهایی به نام دیتاسنتر نگهداری می شوند و از طریق اینترنت به دنیای وب متصل هستند. برای استقرار وبسایت خود روی یک سرور نیاز به خرید هاست دارید. به طور خلاصه هاست یک حساب کاربری با مشخصات تایین شده از سمت دیتاسنترها است که می توانید بها ثبت نام به راحتی این حساب کاربری را ایجاد نمایید.

 

وبسایت به زبان ساده

وبسایت ها با یک آدرس اینترنتی شناخته می شوند. این آدرس با نشان www شروع و به یک دامنه com، ir و... ختم می شود که به عنوان مثال به شکل www.youraddress.com نمایش داده می شود.
پس برای شروع به یک آدرس اینترنتی بر روی دامنه com, ir, net و... خواهید داشت ودر نتیجه برای دسترسی به و ورود به یک سایت اینترنتی لازم است آدرس اینترنتی آن وبسایت را در مرورگر خود وارد نمایید. بسیاری از دیتاسنترها هاست و دامین را به شما می فروشند و برخی نیز خدمات هاست رایگان با امکانات محدود به شما ارائه می کنند. پس از تهیه هاست و دامنه که شامل آدرس اینترنتی شما می شود بخشی از فضای وب برای وبسایت شما آماده شده و مرحله بعدی ساخت خود وبسایت است. با یک مثال ساده می توان تهیه هاست و دامنه و ساخت وبسایت را در فضای فیزیکی اینگونه توضیح داد:

تصور کنید برای شروع کسب و کار خود نیاز به یک فروشگاه دارید. فضای فروشگاه را خریده یا اجاره می کنید. این فضا مشابه همان هاست روی سرور است. برای این فروشگاه دکور سفارش داده و اجناس خود را در آن می چینید و بخش هایی مانند انبار، صندوق، راهنمای و اتیکت محصولات و... را  آماده می کنید که این کار مشابه ساخت وب سایت است.
حال برای دسترسی به فروشگاه خود و معرفی آن آدرس و مکان قرارگیری آن را اعلام می کنید. مثلا خیابان پنجم، نبش کوچه نسترن، پلاک3 که این آدرس مشابه همان آدرس اینترنتی شماست.

پس تا اینجا متوجه شدید که برای ایجاد یک سایت اینترنتی همانند یک فروشگاه یا دفتر کار نیاز به یک فضا یا همان هاست، یک آدرس اینترنتی و طراحی و تولید یک وبسایت دارید.

در بخش دوم این مطلب انواع روش های متداول ساخت یک وبسایت را به شما معرفی خواهیم کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید