انواع روش های ساخت وبسایت به زبان ساده- بخش سوم

نوشته شده توسط مرد پارسی در . ارسال در کسب وکار و بازاریابی

در بخش 1 و 2 مطلب انواع روش های ساخت وبسایت به زبان ساده، مفاهیمی  مانند هاست، دامنه، دیتاسنتر، بَک اِند، فِرانت اِند وساخت وبسایت با زبان های برنامه نویسی متداول را توضیح دادیم. در این مطلب ساخت وبسایت با سیستم هایی مانند وردپرس، جوملا و... را توضیح خواهیم داد.

 

ساخت وبسایت با سیستم هایی مانند Wordpress، Joomla، Dropal  و...
ماهیت این سیستم ها ساخت و مدیریت محتوای یک وبسایت بدون نیاز به دانش برنامه نویسی است. در واقع این سیستم ها بستری فراهم کرده اند تا بتوان یک وبسایت با کاربردها و قابلیت های متنوع ساخت. وردپرس، جوملا و دراپال از معروفترین این سیستم ها هستند که ساختار وامکاناتی مشابه داشته اما در نحوه ساخت، امنیت، سئو و... باهم تفاوت هایی دارند و البته کارشناسان و صاحب نظران نیز دیدگاه های متنوعی در این خصوص دارند.

ناگفته نماند که تعداد کاربران وردپرس از سایر سیستم ها بیشتر بوده و در ایران هم طرفداران بیشتری را به خود جذب کرده است ولی در هرحال سرعت ساخت یک وبسایت با هرکدام از این سیستم ها از لحاظ زمان و هزینه بسیار به صرفه تر از برنامه نویسی سایت است.

وردپرس، جوملا و دراپال

 

ساخت وبسایت با سایت سازهای آنلاین
در این روش با ساخت یک اکانت در سایت سازهای آنلاین می توانید به سادگی و بدون نیاز به تخصص یک وبسایت بسازید. معمولا سایت سازهای آنلاین با ایجاد بستر ساخت مسیر را برای افراد بدون تخصص در زمینه وب آسان نموده اند. ناگفته نماند در امکانات ساخت در این روش بسیار کمتر از دو روش دیگر بوده و معمولا نسبت به روش های مدیرت محتوایی مانند وردپرس و جوملا پرهزینه تر هستند. همچنین محدودیت هایی مانند قرارگیری اطلاعات وبسایت شما روی سرورهای سایت ساز هستند. در مقابل برای ساخت وبسایت های بسیار ساده مانند کاتالوگ آنلاین یک محصول، یا ارائه نمونه کار های یک هنرمند می توانند مفید واقع شوند.

سایت سازهای آنلاین

 


اما سوال اینجاست با توجه به روش های یاد شده، کدام روش ساخت وبسایت برای شما مناسب تر هستند؟
در پاسخ باید گفت همان گونه که در توضیح روش ها نیز به اختصار بیان شد، روش سایت سازها برای افرادی که تمایل دارند سایت خود را ساخته و به وبسایتی ساده با کارایی معمولی نیاز دارند می توانند مفید واقع شوند.

روش استفاده از سیستم های مدیریت محتواهایی مانند وردپرس و جوملا برای افرادی که وبسایت هایی با کارایی متوسط و تا کمی پیچیده دارند مناسب تر است. چرا که از لحاظ زمان تولید و هزینه به صرفه بوده و بسیاری از موارد به روزرسانی سیستم از طریق وردپرس و جوملا ارائه می شود. همچنین افزودن قابلیت و امکانات با نصب افرونه ها توسط مدیر یا سازنده وبسایت به راحتی قابل اجراست. همچنین مواردی مانند امنیت سیستم و به روزرسانی های افزونه ها از طرف سامانه وردپرس و یا جوملا ارائه می شود.

روش ساخت وبسایت با برنامه نویسی با زبان های HTML، Php، ASP ، و... برای ساخت نرم افزارهای تحت وب و وبسایت های بزرگ با تراکنش و قابلیت ها و یا طراحی های گرافیکی منحصربه فرد مناسب تر است. در این روش ساخت و برنامه نویسی وبسایت طولانی تر و پرهزینه تر از سایر روش هاست.
برای انتخاب روش ساخت یک سایت بهتر است ابتدا به هدف ایجاد آن، کارایی و اهمیت وبسایت در کسب و کار خود فکر کرده و برنامه ریزی کنید. پس از آن می توانید وبسایت خود را شخصا با استفاده از سایت سازهای آنلاین ساخته و یا سراغ افراد حرفه ایی و برنامه نویسان وب بروید.

ساپوآنلاین یک تیم تولید نرم افزارهای تحت وب و ساخت وبسایت است که به واسطه چندین سال تجربه کاری نیروهای متخصص خود می تواند در زمینه ساخت وبسایت و یا تولید نرم افزارهای تحت وب به شما کمک و راهنمایی کند. با افتخار در خدمت شماییم. برای تماس با ما می توانید اینجـــــا کلیک کنید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید