8 میانبر و روش جالب در ورد (Word) مایکروسافت

نوشته شده توسط مرد پارسی در . ارسال در از همه رنگ

احتمالا شما سالها از مایکروسافت ورد برای نوشتن اسناد استفاده کرده اید و با امکانات آن آشنایید. با این حال، چند روش میانبر برای کار سریع و کارآمد به شما معرفی میکنیم.

متن را به سرعت انتخاب کنید
احتمالا می دانید که دو بار کلیک روی یک کلمه، آن را انتخاب می کند و با سه بار کلیک یک پاراگراف کامل را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید یک جمله را انتخاب کنید، کلید CTRL را فشار دهید و بر روی یک کلمه در جمله کلیک کنید. اگر می خواهید یک بلوک مستطیلی متن را انتخاب کنید، کلید ALT را فشار داده و ماوس خود را برای انتخاب منطقه مورد نظر بکشید.

 

جستجوی واژه های اصلاح شده
کلید SHIFT و F5 را همزمان برای جستجو از طریق کلمات اخیرا ویرایش شده در یک سند فشار دهید. اگر یک سند قبلی را باز کرده اید، قبل از بسته شدن سند، از SHIFT + F5 استفاده کنید تا ببینید چه اتفاقی افتاده است.

 

تغییر حالت کلمه
بخشی از متن را انتخاب کنید و Shift + F3 را برای تغییر حالت کلمه فشار دهید. این راه برای تغییر کلمه به حروف بزرگ، کوچک و ... درحالی که شما مشغول تایپ یک متن هستید کاربرد دارد.

 

 هرجای صفحه که می خواهید تایپ کنید
نرم افزار ورد سه حالت مختلف در چپ چین، وسط چین و راست چین را ارائه می دهد. با این حال، می توانید هر کجا که می خواهید بنویسید. به سادگی در هر نقطه از صفحه دوبار کلیک کنید تا شروع به نوشتن در یک منطقه دیگر کنید.

 

 تبدیل متن کپی شده به متن ساده
اگر شما یک متن را از وبسایتی کپی می کنید، سبک و قالب بندی آن متن نیز بر روی متن شما در ورد کپی می شود. برای حذف این سبک و قالب بندی، متن را انتخاب کنید و CTRL+Space Bar را فشار دهید تا محتوای را به متن ساده تبدیل کند.

 

 از ماشین حساب ورد استفاده کنید

یک ماشین حساب پنهانی در ورد وجود دارد. برای مشاهده آن از نوار بالای نرم افزار گزینهQuick Access Toolbar را پیدا کرده روی آن کلیک کنید. در منوی باز شده گزینه More Commands  را یافته روی آن کلیک کنید. در پنجره باز شده سمت چپ بالا در قسمت Choose Commands from گزینه All Commands  را انتخاب کنید. در زیر این قسمت عبارت Calculate  را یافته و انتخاب کنید. حال روی گزینه Add کلیک کنید تا این گزینه به قسمت سمت راست اضافه شود. سپس روی دکمه Ok در پایین پنجره کلیک کنید تا بسته شود. مشاهده می کنید که در نوار بالای ورئ شما گزینه جدیدی اضافه می شود.
حال عبارت ریاضی خود را در ورد نوشته آن را انتخاب کنید، سپس روی دکمه جدید کلیک کنید. در نوار پایینی ورد نتیجه عملیات ریاضی قابل مشاهده است. ( این مسیر برای ورد 2016 نوشته شده و شاید در سایر ویرایش ها مسیر دسترسی کمی متفاوت باشد)

 

 یافتن مترادف کلمات (برای زبان انگلیسی پیشنهاد می شود)
سیستم یافتن مترادف کلمات در نرم افزار ورد وجود دارد. اگر شما به دنبال یک مترادف هستید، کلمه را انتخاب کرده و Shift + F7 را فشار دهید تا مقادیر مختلف مترادف را مشاهده کنید.

 

 متن را بدون کپی و چسباندن حرکت دهید

یک جایگزین مناسب به جای استفاده از کپی و چسباندن برای انتقال متن از یک مکان به یک مکان دیگر در ورد وجود دارد. برای این کار ابتدا متن را انتخاب کنید، کلید F2 را فشار دهید، مکان نما را در نقطه مورد نظر قرار داده سپس دکمه Enter را فشار دهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید