الکامپ 25ام و نحوه برگزاری عجیب

نوشته شده توسط مرد پارسی در . ارسال در از همه رنگ


الکامپ 98 نیز همانند دوره های قبلی با خوبی ها و مشکلاتش به پایان رسید و همچنان برنامه ریزی ضعیف مشکل اصلی نمایشگاه بود. مشکلات برگزاری از دو دید بازدیدکننده و غرفه دار قابل بررسی است که ما در این مطلب از دید غرفه دار شرکت کننده در این نمایشگاه را به اطلاع شما مخاطب عزیز می رسانیم. امید است در بین مخاطبان این مطلب مسئولین برگزاری نیز بوده و پاسخ یا نظرات خود را به ما اعلام نمایند.

لازم به ذکر است هدف ما از انتشار این مطلب بهبود برگزاری نمایشگاه های الکامپ آتی است، نه صرفا گلایه های شکایت گونه.

واما بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ:
روند ثبت نام از طریق سامانه آنلاین انجام می گرفت که باعث خوشحالیست، البته به غیراز این هم انتظار نمی رفت. اما اگر هنوز هم از سیستم سنتی استفاده می شد ظاهرا چیز عجیبی نبود. در مرحله ابتدایی ثبت نام مشخصات فرد/شرکت ثبت نام کننده همراه با اطلاعات تماس آنها گرفته می شود و این انتظار را ایجادمی کند که اطلاع رسانی های آتی از طریق پیامک، ایمیل ویا تماس تلفنی صورت خواهد گرفت. متاسفانه چنین انتظاری بیهوده بوده و شما مجبور به چک کردن روزانه یا هفتگی پنل کاربری خود و وبسایت نمایشگاه هستید.
برای صدور کارت غرفه دار یا غرفه داران اعلام مشخصات و آپلود عکس پرسنلی آنها حدود یکماه قبل از زمان برگزاری از طریق سامانه درخواست می شود وبازهم این انتظار ایجاد می شود که شما در تاریخ اعلام شده که دو روز قبل از نمایشگاه است، می توانید کارت خود را دریافت کنید. درصورتی که برای بسیاری از غرفه داران حتی تا پایان روز اول نمایشگاه کارتی صادر نشد و این غرفه داران برای ورود به نمایشگاه ملزم به خرید بلیط بودند!!!
جالبتر آنکه از دو روز قبل از نمایشگاه تا زمان دریافت کارت هر روز مجبور به حضور در ستاد اجرایی هستید و کارت شما آماده نشده و نهایتا با اصرار و شکایت و خواهش کارت ها به دست شما می رسد. اینکه چرا کارت برخی از غرفه داران علیرغم تایید حراست نمایشگاه آماده نبوده است برای ما معلوم نیست.
در مرحله نمایش و انتخاب نمونه غرفه های آماده در پنل هم متاسفانه عکس های ارائه شده به غرفه دار با غرفه تحویل گرفته شده متفاوت است که علت این مساله هم معلوم نیست.
جالبتر آنکه امکانات ابتدایی با توجه به هزینه غرفه دار تعریف می شوند. به عنوان مثال غرفه های استارت آپ ها در سالن 7 دارای امکانات بسیار کمی بود، حتی سالن از لحاظ تهویه مشکلات جدی داشت و در ساعات پیک، گرمای زیاد و رطوبت بالا حضور در سالن را به شدت سخت می کرد. و تنها واکنش برگزارکننده هم این بود که به علت تعداد بالای شرکت کننده و گرمای هوا کاری نمی شود کرد. سوالی که در این خصوص مطرح می شود اینست که آیا مسئول یا برنامه ریز عزیز انتظار هوای خنک در آخرین روزهای تیرماه را داشته ویا انتظار عدم استقبال بازدیدکننده را داشته اند؟!!!
از مشکلات جدی و دردسرسازی که بهتر است همگی راهی برای آن بیاندیشیم، حضور بازاریابان متعدد شرکت هایی بود که در این نمایشگاه حضور ندارند. این بازاریاب ها درابتدا خود را در قالب بازدیدکننده جا زده و پس از توضیح و اطلاعات تخصصی شما از خدمات یا محصولتان به شما عنوان می کنند که ما از موسسه فلان جهت ثبت برند، شرکت و... هستیم و باقی ماجرا. این مساله به خودی خود آزاردهنده نیست، مساله شما زمانی شروع می شود که تعداد این بازاریاب ها از تعداد بازدیدکننده بیشتر است!!!
متاسفانه مسائل و مشکلات که برخی به برگزارکننده الکامپ، برخی به مکان برگزاری و... مربوط می شوند بسیار است، لیکن امیدواریم سال به سال نحوه برگزاری بهتر، منظم تر و با برنامه تر برگزار شود نه بدتر و بامشکلات بیشتر.

همچنین شایسته است بجای تبلیغات عظیم در رسانه های جمعی به حقوق بازدیدکننده و غرفه دار احترام بیشتری گذاشته شود. حداقل احترامی که شایسته هر ایرانی است.
با آرزوی بهبود برگزاری الکامپ 26ام در سال آتی

نوشته شده توسط تیم ساپوآنلاین