چگونه باتری گوشی آندروید خود را سریعتر شارژ کنید

نوشته شده توسط مرد پارسی در . ارسال در علمی و تکنولوژی

برای همه ما این اتفاق پیش آمده است : بلافاصله پس از اینکه تصمیم به ترک خانه میگیرید ، متوجه میشوید فراموش کرده اید گوشی خود را شارژ نمایید . سطح باطری بسیار پایین است و شما فقط 15 دقیقه وقت دارید ، بلافاصله گوشی را به شارژر متصل میکنید تا میزان شارژ باطری افزایش یابد اما اینکار تاثیر خیلی کمی در روند شارژ دارد .

-چگونه در آینده از این اتفاق جلوگیری کنیم ؟

راهنمای ما را در مورد نحوه بارگذاری سریع تر باطری های آندروید مطالعه کنید .

عمر باطری ترکیبی از عوامل مختلف است، بنابراین هیچ راه حل واحدی برای همه آنها وجود ندارد، اما اگر شما ازگوشی هوشمند خود ، هوشمندانه استفاده کنید و تجهیزات مناسب همراه داشته باشید، تمام روش هایی که در زیر به آنها اشاره میکنیم  می تواند موجب صرفه جویی در باطری شما شود .

  • پلاگین و شارژر مناسب را دریافت کنید
  • گوشی را در حالت هواپیما قرار دهید
  • گوشی را خاموش نگه دارید
  • از حالت صرفه جویی در باطری استفاده کنید
  • ویژگی های غیر ضروری را خاموش کنید
  • گوشی را لمس نکنید
  • گوشی را سرد نگه دارید
  • شارژر قابل حمل USB خریداری کنید

پلاگین و شارژر مناسب را دریافت کنید

در حالی که شارژرهای آندروید دارای اتصالات جهانی میباشند ولی این نکته به این معنا نیست که همه آنها یکسان هستند. اگر می خواهید گوشی خود را با سرعت شارژ کنید ، اتصال شارژ کابل به یک لپ تاپ ایده خوبی نیست است .پورت USB 2.0 تنها 2.5 وات قدرت دارد، در حالی که USB 3  دارای قدرت شارژ4.5 وات است. شارژرهای دیواری سرعت شارژ خیلی بیشتری ارائه می دهند، بنابراین اگر سریع ترین شارژر را می خواهید، بهتر است  از آنها استفاده کنید .

امروزه بسیاری از تلفن های آندروید مدرن از شارژ سریع (FAST CHARGING) استفاده می کنند که قدرت شارژ 15 وات را ارائه می دهد و بنابراین می تواند گوشی شما را سریعتر شارژ نماید .

توجه داشته باشید در تلفن هایی که از شارژ سریع پشتیبانی می کنند  بدین معنا نیست که منحصرا کابل شارژر همان دستگاه قابلیت شارژ سریع را دارد. شما ممکن است مجبور به خریدکابل دیگری باشید .

بهترین باطری و شارژر قابل حمل برای آندروید

شما لزوما نیازی به خرید شارژر سازنده گوشی خود ندارید شرکتهای دیگری هم شارژر های سریع را تولید می کنند اما مراقب باشید که هیچ چیز ارزان قیمت در بازار سیاه وجود ندارد.

اگر عجله دارید ، استفاده از شارژر بیسیم گزینه مناسبی نیست. شارژر بیسیم نمی تواند قدرت و  سرعت خوب همانند کابل های قدیمی عرضه کند، بنابراین بهتر است مواقعی که زمان بیشتری دارید، از این نوع شارژرها استفاده کنید .

 به خاطر داشته باشید که شارژرهای بیسیم سرعت بیشتری نسبت به شارژرهای USB دارند اما کندتر از  شارژرهای دیواری عمل میکنند . 

 

گوشی را در حالت هواپیما قرار دهید

مادامیکه گوشی شما در حال شارژ شدن است، آن را در حالت پرواز قرار دهید  . این حالت تمامی امکانات رادیو بی سیم را در دستگاه شما متوقف می کند، قابلیت های تلفن شما را کاهش می دهد و بدین ترتیب تاثیر به سزایی در شارژ سریعتر باطری دارد .
در حالت هواپیما، تماس ها یا پیام ها دریافت نمی شود، اما ارزش آن را دارد ، چون دستگاه برای چند ساعت آینده روشن  باقی خواهد ماند.

 

مادامیکه گوشی شما در حال شارژ شدن است، آن را در حالت پرواز قرار دهید  . این حالت تمامی امکانات رادیو بی سیم را در دستگاه شما متوقف می کند، قابلیت های تلفن شما را کاهش می دهد و بدین ترتیب تاثیر به سزایی در شارژ سریعتر باطری دارد .

گوشی را خاموش کنید

خاموش بودن تلفن باعث می شود تا حتی سریعتر از قرار دادن آن در حالت هواپیما شارژ شود. باز هم ممكن است تماسها و پیامها را برای مدت کوتاهی در هنگام خاموش كردن از دست بدهيد، اما اگر بخواهيد تلفن خود را تا زماني كه مجددا به خانه میرسید روشن نگه دارید ،  ناچار به اینکار هستید .

 

 

از حالت صرفه جویی در باطری استفاده کنید

از زمان Lollipop، دستگاههای اندرویدی  دارای حالت صرفه جویی در مصرف باطری هستند (قسمت تنظیمات> باتری> صرفه جویی در باتری).

برای صرفه جویی در مصرف برق و شارژ سریعتر،  تلفن خود را در حالت صرفه جویی قرار دهید .

از زمان Lollipop، دستگاههای اندرویدی  دارای حالت صرفه جویی در مصرف باطری هستند (قسمت تنظیمات> باتری> صرفه جویی در باتری).

ویژگی های غیر ضروری را خاموش کنید

بررسی کنید که آیا ویژگی های غیر ضروری مانند بلوتوث، GPS، Wi-Fi یا NFC وجود دارد که می تواند از قدرت باطری استفاده کند ؟ تمام برنامه های خود را ببندید و تلفن خود را از انجام پشتیبان گیری خودکار یا به روز رسانی برنامه ها از فروشگاه Google Play متوقف کنید.

بررسی کنید که آیا ویژگی های غیر ضروری مانند بلوتوث، GPS، Wi-Fi یا NFC وجود دارد که می تواند از قدرت باطری استفاده کند ؟ تمام برنامه های خود را ببندید و تلفن خود را از انجام پشتیبان گیری خودکار یا به روز رسانی برنامه ها از فروشگاه Google Play متوقف کنید. 

گوشی را لمس نکنید

اگر در هنگام شارژ تلفن خود را در حالت هواپیما قرار داده اید و انتظار یک تماس مهم را دارید، سعی نکنید هر 30 ثانیه از تلفن خود استفاده کنید. چرا؟ از آنجا که صفحه نمایش بزرگترین منبع تخلیه باطری است هرچه بیشتر گوشی خود را روشن کنید، باطری آن سریعتر تخلیه می شود.

 

گوشی خود را سرد نگه دارید

دما در فن آوری مهم است هرگز اجازه ندهید که باطری خیلی گرم شود. این به این معنی نیست که شما باید گوشی خود را در هنگام شارژ در فریزر نگه دارید، اما بهتر است از گرم شدن بیش از اندازه آن جلوگیری کنید .

همیشه تلفن خود را در نقطه ی سرد یا دمای اتاق بگذارید. آن را در نور مستقیم خورشید و یا در یک ماشین داغ نگذارید. اگر از شارژر باطری قابل حمل استفاده می کنید، تلفن را هنگامی که در جیب خود قرار داده اید ، شارژ نکنید.
اگر بتوانید از گرم شدن بیش از حد باطری جلوگیری کنید، پاداش خود را با شارژ شدن کمی سریعتر تلفن خواهید گرفت .

شارژر قابل حمل USB خریداری کنید

این نوع شارژرها در واقع کمکی به شارژ سریعتر نمی کند، اما مشکل داشتن باطری کم و عدم زمان کافی برای شارژ کامل آن را حل می کند. شارژر USB قابل حمل در بسته های کوچک و سبک وزن می باشد.

یکی از این موارد را در جیب خود داشته باشد و می توانید تلفن خود را بردارید و بروید دنبال کارهایتان .

این نوع شارژرها در واقع کمکی به شارژ سریعتر نمی کند، اما مشکل داشتن باطری کم و عدم زمان کافی برای شارژ کامل آن را حل می کند. شارژر USB قابل حمل در بسته های کوچک و سبک وزن می باشد.

کدامیک از این پیشنهادات را امتحان کردید؟ برای جلوگیری از اتمام شارژ تلفن خود چه کاری انجام میدهید؟ نظرات خود را برای ما بنویسید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید